Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Leczenie nadpotliwości - Botoks

Wydzielanie potu jest naturalnym procesem, który towarzyszy każdemu człowiekowi. Pozwala nam zachować odpowiednią temperaturę ciała, a także pozbyć się toksyn z organizmu.

Nadmierna aktywność gruczołów potowych, może skutecznie obniżyć komfort życia. Skutecznym sposobem na walkę z nadmierną potliwością jest zastosowanie toksyny botulinowej.

Leczenie nadpotliwości botoxem

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się problemu nadmiernej potliwości jest zabieg z użyciem botox-u. Pozwala on zniwelować nadpotliwość na wiele miesięcy i znacząco poprawić jakość życia. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej hamuje wydzielanie acetylocholiny   z zakończeń nerwowych, prowadząc do zablokowania wydzielania potu.

Dla kogo?

Leczenie nadmiernej potliwości z wykorzystaniem botoxu, zalecane jest osobom, które zmagają się z nadmiernym wydzielaniem potu, odczuwając przy tym znaczny dyskomfort. Stosowany jest w przypadku niepowodzenia dotychczasowych terapii zmagania się z nadpotliwością.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • infekcje w miejscu planowanego podania preparatu,
  • zaburzenia mięśniowo-neurologiczne,
  • jednoczesne stosowanie niektórych leków,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

 Na czym polega zabieg?

Zabieg botoksu polega na wprowadzaniu preparatu za pomocą bardzo cienkiej igły. Zastrzykom poddawane są miejsca o zwiększonej aktywności gruczołów potowych u danego pacjenta, jak: stopy, dłonie, pachy, twarz, czy głowa. W celu uniknięcia dolegliwości bólowych stosowane jest znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Efekty w leczeniu nadmiernej potliwości

Pełne działanie botoksu w walce z nadpotliwością można zauważyć już po 3-10 dniach. Wystąpienie obrzęku i zaczerwienienia jest zjawiskiem normalnym i mija samoistnie po kilku dobach po zabiegu.

Efekty leczenia utrzymują się zwykle do 6 miesięcy. Po kilkakrotnym zastosowaniu zabiegu, można zauważyć wydłużenie działania preparatu. Na skrócenie czasu działania botoxu lub jego osłabienie, mogą mieć wpływ również czynniki, takie jak: zabiegi z wykorzystaniem fal radiowym, głębokiej podczerwieni oraz lasera.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl